تبلیغات
رودبار بستک آنلاین - سوال وجواب شرعی
رودبار بستک آنلاین
فریاد را همه میشنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلام خدمت همشهریهای خوبم این وبلاگ برای شمااست اگه جای اشکال داربگین هرکی هم میخوادمطلبی براش منتشربشه توقسمت نظرخصوصی برامون بفرسته اگه مطلب اشکال نداشت حتمامنتشرمیشه نظرات درتمامی قسمت های مخطلف هایادتون نره منتظرتون هستیم

مدیر وبلاگ : @گل یخ@
نویسندگان
نظرسنجی
به نظرشما بهترین گزینه برای دهیار شدن كدام یك ازاین افراد میباشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟


1. با سلام وعرض ادب.

آیا گوش دادن به قرآن در هنگام جنب بودن صحیح است؟لطفا\"فتوای هر4 امام اهل سنت را اعلام بفرمایید؟با تشکر فراوان.

گوش دادن به قرآن در هنگام جنابت اشكال شرعی ندارد.


2. با عرض سلام وخسته نباشید

میخواستم در مورد خرید سهام مرا راهنمایی کنید که آیا خرید سهام از لحاظ شرعی مشکلی دارد یا خیر با تشکر.

خرید وفروش سهام اشكال شرعی ندارد.


3. با سلام

شخصی نذر کرده اگر فرزندم ازبیماری شفا یابد یک عدد گاو ذبح کند و نذر و خیرات کند الان استطاعت مالی به این اندازه ندارد اگر گوسفندی بکشد آیا ادا می شود یا خیر .حکم این مسئله را بیان کنید.

با ذبح كردن گوسفند نذر شما ادا نمی شود و این نذر (یعنی ذبح كردن گاو) در ذمه‌ی شما باقی می‌ماند تا زمانی كه استطاعت پیدا كنید و سپس ذبح نمایید.


4. لطفا حکم برداشتن ابرو را به طور کامل همراه با دلیل برام شرح دهید.

اگر ابروی در حد متعارف است، كندن آن جایز نیست زیرا كه پیامبر صلی الله علیه وسلم چنین شخصی را لعنت كرده است اما اگر طوری است كه از حد متعارف زنانگی خارج شده است، برگرداندن آن به حد طبیعی و متعارف اشكال ندارد.

5. شخصی هنگام وضو  اول دستهایش را تا مچ می شوید بعد مضمضه واستنشاق وشستن صورت در این حالت  دستهایش تا مچ خیس شده بعد که میخواد دستهایش را تا ارنجها بشوید آیا دوباره شستن مچ دستها لازم است؟ یک سوال دیگه وقتی که آدم استنجاء میکند یاوضو میگیرد هنگام شستن اعضای استنجاء و وضو آب به زمین ریخته وقطراتی دوباره به بدن اصابت میکند آیا ناپاک هستند وآن عضو دوباره باید شسته شود؟

در هنگام شستن دستها در وضو از سر انگشتان تا كمی بالاتر از آرنج باید شسته شود هرچند كه قبلا تا مچ شسته باشد. ترشحات آب وضو پاك است اما ترشحات حاصل از استنجا اگر به بدن یا لباس رسید بهتر است شسته شود، دقت كنید دچار وسواس نشده و قطراتی كه دیده نمی‌شود عفو است.


6. با سلام وخسته نباشید خدمت علما و اسیاتید بزرگوار

من مدت یکسال قبل با دختری از اقوامم ازدواج کردم .الان چند وقتیه که با تشخیص دکترهای متخصص متوجه شدم بیماری صرع دارد و درمانی ندارد و حالت تشنج بوسیله قرص های کنترل میشود و تشخیص دکترها هم این بوده که از بچه دار شدن جلو گیری شود بخاطر اثراتی که حتی شاید منجر به ناقص بودن جنین شود و همچنین تشخیص دادند که این بیماری از چندین سال قبل بهش مبتلا بوده ولی در هنگام ازدواج من اطلاعی نداشتم .خواستم منو راهنمایی کنید...من الله توفیق...

بهتر است با رضایت خانواده و همسرتان ازدواج مجدد كنید و در صورت ازدواج مجدد سعی در رعایت عدالت بین آنان كنید.


7. رنگ کردن موهایی که سفید شده اند با رنگهای موجود در بازار برای دختر مجرد چه حکمی دارد؟

اگر در سنین جوانی موهایش سفید شده می‌تواند از هر رنگی استفاده كند.


8. حكم لقاح مصنوعی ونسب طفل ناشی از آن؟

لقاح مصنوعی بدین صورت كه اسپرم و تخمك از آن زن و شوهر باشد، اشكالی ندارد اما استفاده از نطفه و اسپرم دیگری جایز نیست.


9. سلام علیکم

حکم خرید سکه به صورت وعده چهار ماهه حلال است یا حرام؟ شایان ذکر است پول باید به حساب بانک واریز شود و بعد از چهار ماه سکه را به فرد متقاضی میدهند باتشكر

پیش فروش سکّه شرعاً جایز نیست زیرا که ربای نسیه است.


10. آیا تقلب در امتحان درست میباشد؟ اگر تقلب به صورتهای مختلف باشد مثلا دوستت بهت برسونه یا برگه داشته باشی یا مراقب بهت بگه چطور؟

تقلّب در امتحان به هر صوررتش جایز نیست.


11. سلام و خدا قوت خدمت شما بزرگواران اجرکم عندالله.

131 گرم طلا دارم که حدود 60 گرم آن بعنوان زینت بطور دائم آویخته و استفاده میشود و 70گرم آن سالی فقط چند مورد استفاده میشود(این نیز طلای زینتی است اما کم استفاده میشود) زکات آن نمیدانم چه حکمی داره. 2سال پیش زکاتشو دادم اما پارسال توی یه کتاب خوندم که طلای زینت اندازه عرف زکات نداره و زکاتشو ندادم. اما این اواخر درجایی خواندم زنی نزد پیامبر(ص) رفته بود ایشان دردست آن زن طلا دید فرمودند اگر میخواهی این طلاها درآخرت برات فلز گداخته نشه زکاتشونو بده. نتیجه گرفتم که حتما زکات طلا به شرط حد نصاب به زینت و پوشیده شده ها هم تعلق میگیره. حالا خیلی نگرانم لطفاً کمکم کنید. ضمنا در قیمت خرید و فروش طلا تفاوت هست (وقتی بخوایم بفروشیم کمتر از ما می خرن) زکات طلا را برابر پول هر گرم خرید محاسبه کنیم یا قیمت فروش؟ پایدار باشید.

اگر مجموع طلاهای شما از 85 گرم طلای خالص بیشتر است بهتر است که زکات آن را (چه آنهایی که استفاده می کنید و چه آنهایی که استفاده نمی کنید) پرداخت کنید اما اگر همّت نمی کنید چون طلای زینتی شما کمتر از 85 گرم می باشد، زکات واجب نمی شود. برابر با قیمت فروش محاسبه کنید.


12. با سلام

بنده میخواستم راجع به شرایط استجابت دعا سوال کنم. و آیا در دین برای دعا کردن آداب خاصی ذکر شده است؟ چه کار کنیم تا دعای ما نزد خداوند مقبول واقع گردد؟ با تشكر

دعا شروط و آدابی دارد .

شروط دعاء:

1- در هنگام دعا اعتقاد داشته باشد که واقعاً به الله تعالی نیاز دارد  2- در موقع دعا اعتقاد داشته باشد که جز الله تعالی کسی نمیتواند به او نفع و یا ضرری برساند  3- در هنگام دعا از ته قلب معتقد باشد که الله تعالی  کمال رحمت و احسان را دارد و توانا ست.

آداب دعاء:

1- چیزهایی که حرامند را درخواست نکند   2- خوراک و لباسش از کسب حرام نباشد. 3- سعی کند در اوقاتی دعا کند که تقرب به الله تعالی بیشتر باشد از قبیل: یک سوم آخر شب – بین اذان و اقامه – در سجده.


13.با سلام

الف. آیا معاملات سَلَف(سَلَم) محصولات کشاورزی که قیمت تضمینی برای آنها اعلام میشود و در زمان تحویل محصول به خریدار قیمت و بالتبع از قبل سود آن مشخص است جایز است؟ مانند گندم

الف. معامله محصولات کشاورزی از طریق عقد سلف(سلم) با قیمت تضمینی اشکالی ندارد.

ب. با سلام با توجه به آیه 257 سوره بقره (... احل الله البیع و حرم والربا) تفاوت ربا با بیع چیست؟

ب. تفاوت ربا با بیع: در ربا ریسک ضرر را ربا خوار نمی پذیرد امّا در بیع ریسک ضرر پذیرفته می شود.

ج. با توجه به این آیه معاملات کاذبی برای سود بردن از پول انجام میشود. مثلا خرید یک محصول کشاورزی به صورت نقدی از یک تاجر و فروش نسیه و با قیمت بسیار بالاتر به شخصی که نیاز به پول دارد و او نیز به قیمت نقد به تاجر میفروشد. و کالای مورد معامله از جایش تکان نمیخورد و بعضا از یک گوشه انبار به گوشه دیگر کشیده میشود. آیا چنین معاملاتی صحیح است؟

ج. خرید یک محصول کشاورزی به صورت نقدی از یک تاجر و فروش آن به صورت نسیه و با قیمت بسیار بالاتر به شخصی که نیاز به پول دارد و او نیز به قیمت نقد به تاجر می فروشد... به این معامله، بیع عینه گفته می شود و شرعاً جایز نیست.

د.آیا دریافت مبلغی به عنوان کارمزد برای پرداخت وجه نقد به دارندگان کارت های بانکی و انتقال وجه از حسابشان به حساب خود با دستگاه کارت خوان جایز است؟ با توجه به اینکه اگر بخواهد به بانک برود هزینه بیشتری باید پرداخت کند.

د. شرعاً اشکالی ندارد ولی اگر رایگان و بر وجه انسانیت انجام گیرد افضل است.


14. سلام

اگر مردی با خانمی ازدواج کرد و بعد ازدواج فهمید که زن یا همون خانمش قبلا توسط شخصی....(زنا کرده بودند) آن مرد باید چکار کند حکم چیست؟

اگر میداند که دیگر چنین ارتباطی وجود ندارد و پشیمان هست و توبه نصوح کرده، اشکالی ندارد که همچنان نزد او بماند و شوهرش اشتباه او را بپوشاند و سعی در تربیت وی نماید ولی اگر توبه او ثابت نشده و او اصلاح نگردیده خیری در ادامه زندگی با او نیست و در صورت جدایی اگر ممکن باشد به ولی او اطلاع دهد تا مراقب وی باشد.


15. با سلام خدمت اساتید بزرگوار

سوالی داشتم در ارتباط با نوسانات قیمت در بازار و اینکه تکلیف فروشنده چیست؟

سوال را اینطوری مطرح می کنم من جنسی را با قیمت 4500 خریده ام و به قیمت 6000 می فروشم. بعد از گذشت مثلاً 10 روز قیمت خرید که 4500 بوده به 9500 تغییر کرد و باقی اجناس مغازه نیز به نسبت تغییر نمود. آیا می توانم جنسی را که 4500 خریده ام و قیمت آن در بازار برای خرید عمده 9500 است را به قیمت 10000 بفروشم؟

هر فروشنده حق دار جنسی را که در مغازه دارد به قیمت روز بفروشد.


16. اگر به عكس زن لخت جهت كم كردن شهوت نگاه شود چه حكمی دارد ، راه شرعی برای اینكه یك دختر بتواند میل جنسی خود را كم كند چیست؟ سوالات درد درون دخترهای مسلمان امروزه است مخصوصا دختران جنوب كه میل جنسی بالایی دارند ولی فرصت ازدواج كم؟

با یك كارشناس مشورت شود.


17. جهت تقویت ایمان چه مراحلی باید بگذرانیم؟

الف: به تلاوت و تفکّر در قرآن عادت کردن.

ب:  بر عبادهای واجب و سنّت مداومت کردن.

ج: همنشینی با انسانهای مؤمن بخصوص علما.

د: دوری از مجالس فساد، و لهو و لعب.


18. سلام یه قصاب هست که برای اینکه بزهای نر خود مستی نکند تخم آنها رو میبرد! آیا این کار درست است؟ من شنیده ام این کار برای چاق شدن حیوان هم میکنند به هر حال او بعد از بریدن تخم حیوان وقتی حیوان بزرگ شد او را سر میبرد و گوشتش را به مردم میفروشد (تخم بز را وقتی که بز کوچک است میبرد که تا بزرگی مستی نکند)

اگر به صورتی انجام دهد که تعذیب حیوان در آن نباشد (یعنی با تکنولوژی جدید انجام دهد) اشکال شرعی ندارد.


19. حقوق دریافتی یک کارمند بانک چه حکمی دارد؟

حلال است و اشكالی ندارد.


20. با عرض سلام وخسته نباشید

آیا خارج شدن منی یا ادرار بدون اختیار وکنترل از آلت نیاز به غسل دارد؟

خروج منی چه با اختیار و چه بدون اختیار نیاز به غسل دارد. اما خروج ادرار، وضو را باطل می کند و اگر به بدن و یا لباس برسد، باید شسته شود و غسل نمی خواهد.


21. من یک سوال شرعی داشتم

یک موسسه ای هست که در زمینه پیش بینی مسابقات فوتبال کار می کند که قبل از شروع یک سری مسابقات آنها را روی سایت می گذارد که اعضای سایت در قبال پرداخت یک هزینه ای می توانند بازیها را پیش بینی کنند که در آخر افرادی که بالاترین پیش بینی درست را داشته باشند نفرات اول و کسانی که فقط یک امتیاز کم داشته باشند نفر دوم هستند قرعه کشی در کار نیست و از این مبالغ که اعضا برای شرکت در مسابقه پرداخت می‌کنند 65 در صد به عنوان جایزه و 7 درصد حق پرسنل سایت و مابقی برای امور خیریه مصرف می‌شود از شما می خواستم بپرسم که آیا شرکت در این مسابقه و کسب جایزه حلال است یا نه لطفا جواب را دقیق و صریح به اینجانب اعلام کنید در صورت کامل نبودن عرایض بنده بفرمایید که توضیح بیشتری بدهم

جایز نیست چون از مصداق قمار است.


22. چرا فروش نفت و بنزین درست نیست؟ دولت به تو 60 لیتر داده دوست داری میفروشی یا میریزی بیرون یا استفاده نمیکنی یا میذاری گند شه یا.....مال خودته اون 60 لیترشما گفتید  عمومیه خب اونی که داره میفروشه به عموم میفروشه به دوستش مثلا تو ، توی راه یا توی روستا گیر افتادی پمپ بنزینی هم نیست مجبوری از طرفی که میفروشه بخری دیگه توی همون روستا براش هم دعا کن که بنزینو بهت داده یا اینکه نه میمونی تو روستا  تا یکی بیاد تو این گرونی بیا بنزین بردار واسه خودت اصلا چرا بنزین بهت بده مگه مال عموم نیست برو از دولت بخر!!!!!؟؟؟

زیرا نفت و بنزین از اموال مسلمین (بیت المال) است و برای انجام خدمت به مردم، سهمیه ای در اختیار شما گذاشته اند، که باید برای انجام خدمت مصرف شود. اما آن مورد جزئی که مثال زدید در حالت اجبار اشکالی ندارد.


23. آیا یک راننده تاکسی می تواند نوبت دیگری را به نصف قیمت یا به قیمت توافقی از او بخرد؟ یا فردی دیگر که مسافرکشی نمی کند ولی در مسیری حرکت می کند و به راننده تاکسی حامل مسافر بگوید مسافرانت بهم بده به این قیمت(مثلا: 20000 تومان) آیا جایزاست یا نه؟آیا این کار ربا محسوب می شود یا خیر؟

از برنامه خوبتان تشکر می کنم.

فروش امتیاز است و اشکالی ندارد.


24. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اساتید محترم.

آیا الکل طبّی و صنعتی نجس است؟

الکل طبی و صنعتی نجس نیستند.


25. با عرض سلام اینجانب خردادماه نود مبلغ 4000000 تومان را به فردی دادم که با این مبلغ می‌خواست جنسی را بخرد و بفروشد که سود کند و طرف اینجانب بهمن ماه نود بی آنکه اینجانب در مورد مدت و مبلغ قراری کرده باشم بجز پول خودم مبلغ 1500000 تومان سود تحویلم داده آیا پولی که گرفتم حلال است یا حرام؟

اگر قرض گیرنده مبلغ 1500000 تومان را از پیش خودش و بدون شرط قبلی به شما پرداخت کرده است اشکال شرعی ندارد.


26. سلام علیکم امیدوارم در پیشرفت اهدافتان موفق باشید

آیا زدن موهای دست برای نوجوان 18 ساله ای که موهایش زیاد است درست است؟

اگر از حالت طبیعی خارج شده است اشکالی ندارد ولی با این حال نیز مناسب نیست زیرا که با تراشیدن آن، موها بیشتر و ضخیم تر می شود و مجبور می شوید دائماً این عمل را انجام دهید و دست شما شبیه دست زنان می شود.


27. سلام

من ریشم تکه تکه بیرون آمده است یعنی یک قسمتی از صورتم مو دارد و قسمت های دیگر مو ندارد آیا جایز است که آن را با تیغ بزنم تا پرتر و خوب تر رشد کن و بعدآن را گذاشت؟

تراشیدن ریش جایز نیست، همانطور که طبیعی روئیده است رهایش کنید خودش به تدریج پر می شود.


28. با سلام

در قرآن کدام یک از سجده ها سجده تلاوت و کدام سجده شکر می باشد. مخصوصا سجده سوره ص و سوره حج که دو سجده دارد.

بر اساس مذهب امام شافعی رحمه الله سجده سوره ص سجده شکر و دو سجده سوره حج، سجده تلاوت می باشد و بقیه سجده ها سجده تلاوت هستند.


29. حکم اوراق مشارکت که در تلوزیون آن را تبلیغ می کند چیست؟ آیا خرید اوراق مشارکت درست میباشد یا نه؟

هنوز هیأت فتوا در باره اوراق مشارکت فتوایی صادر نکرده است و در صورت صدور فتوا، از طریق سایت اعلام می شود.


30. حکم تراشیدن ریش برای مردان چیست(حرام و...)؟ تیغ زدن چطور؟ یا با ماشین شماره یک و... در عرف و در شرع چه مقدار باید ریش گذاشت؟ اگه ته ریش بذاری کفایت می‌کند ؟

تراشیدن ریش جایز نیست.


31. حکم کشیدن سیگار و تریاک و قلیان چیست؟ چه احکامی بر فردی که سیگار و تریاک و قلیان می کشد مترتب می‌شود ؟ آیا مرتکب گناه کبیره شده و از دایره اسلام خارج می‌شود؟ اگر کسی که سیگار و تریاک و قلیان می‌کشد و بر آن اصرار دارد در صورتی که معتقد به حلال یا حرام بودن باشد باز هم از دایره اسلام خارج می‌شود؟  آیا مانند بقیه مسلمانان به او نگاه کرده می‌شود(بر او نماز میت خوانده می‌شود و در قبرستان مسلمانان دفن می‌شود و ...)؟آیا با هر کبیره‌ای انسان  از دایره اسلام خارج می‌شود؟

هر چیزی که برای صحّت و سلامتی انسان مضر باشد استعمالش حرام است.


32. حكم جهری خواندن اوراد بعد از نماز چیست؟

اصل بر سری خواندن است، زیرا در احادیث وارد نشده كه پیامبر صلی الله علیه وسلم اوراد بعد از نماز را به صورت جهری خوانده باشند.


33- در حال مسافرت  به یكی از مساجد سر راهی در هنگام ادای نماز عشا  رسدیم، حال باید ابتدا نماز عشا را بخوانیم همراه جماعت بعد مغرب یا ابتدا مغرب را  بخوانیم؟ لطفا را هنایی كنید؟

در هنگام نماز جمع به علت مسافرت، اگر در وقت نماز اول جمع کنیم، ترتیب بین دو نماز واجب است و اگر در وقت دوم جمع کنیم مستحب است که ترتیب را رعایت کنیم بنابر این اگر بنا بر مصلحت اول نماز عشاء و بعد نماز مغرب را بخوانیم اشکالی ندارد.


34- دلیل و جواب منطقی و مفصل برای حرام بودن سود  و جایزه بانك ها چیست؟

جواب مفصل است . به کارشناسان مسائل دینی مراجعه کنید.


35- حكم نماز خواندن روی چمنی كه در آن ، از كود حیوانات استفاده شده است؟

اگر کود حیوانات در زمین حل شده باشد اشکالی ندارد و الا جایز نیست.


36- حكم كار كردن زن در اداره هایی كه به طور مستقیم با مردان سر و كار دارند، مثلا: دفتر خدمات ارتباتی، مخابرات؟

اگر ضوابط و آداب شرعی رعایت شود اشکالی ندارد.


37- حكم گذاشتن پول در بانك و صرف كردن سود و جایزه آن در راه خیر؟

جایز نیست زیرا که الله جز  پاک را نمی پذیرد.


38- حكم در آمد كار مند بانك؟

اشکالی ندارد.


39- آیا نقاب واجب است؟

خیر- واجب نیست.40- آیا زنان در خانه  هم باید نماز های خود را همزمان با مردانی كه در مسجد نماز می خوانند ادا بكنند، یا اجازه تاخیر در وقت را دارند؟

برای زنان در خانه جایز است که نماز را به تأخیر بیندازند هرچند که اول وقت بهتر است.


41- وظایف زن در زمان عده چیست؟زنی كه در عده‌ی وفات نشسته باشد باید چه مواردی را رعایت نماید؟ آیا مواردی  از قبیل (:صحبت نكردن با دیگران، با تلفن صحبت نكند. یا اینكه هفته ای یك بار بیشتر حق ندارد حمام برود ، در نور ماه بیرون نیاید و زن در این مدت می تواند در حیاط منزل قدم بزند روی بام خانه برود هر وقت خواست حمام برود، با هر كه خواست صحبت كند.

موضوع دیگری كه باید یاد آور شد در این مدت نباید جواب خواستگار را به صورت صریح بدهد اما به صورت كنایه می توان جواب خواستگار را داد. آیا این موارد هم باید رعایت کند یا خیر؟

بر زن در عده طلاق لازم است که در خانه بنشیند و در غیر ضرورت خارج نشود و در عده وفات علاوه بر خانه نشینی باید از آرایش و زینت خودداری کند و چیز دیگری بر زن در زمان عده لازم نیست و بقیه موارد بر اساس ضوابط شرعی قبل و بعد از عده فرقی نمی کند.


42- اگر فردی در زمان حیاتش از امالش در راه خیر مصرف نکند و بعد از وفاتش، فرزندانش مقداری از ماترک او را در راه خیر مصرف کنند آیا ثوابش به میت می رسد یا نه؟ لطفا دلیل آن را ذکر کنید.

خیر کردن از ترکه میت اگر خودش وصیت نکرده باشد با اجازه و رضایت همه ورثه جایز است و  ان شاء الله ثواب کار خیر فرزندان به میت می رسد زیرا که فرزندان ثمره عمل او هستند و هر کار خیری که انجام دهند اگر چه از ماترک میت باشد، ثواب به میت می رسد


43- آیا می شود ثواب قرآن خواندن را به مردگان هدیه کرد یا نه؟

آنچه که در کلام رسول الله صلی الله علیه و سلم بیان شده است و بهتر است انجام گیرد، دعا برای میت است. اما در مورد قراءت قرآن و بخشش ثواب قراءت به میت و رسیدن ثواب به او، نصی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم  وارد نشده است و اگر شخصی با تأمل و تأنی و بدون دستمزد بخواند، ان شاء الله به او برسد.


44- از چه زمانی به مهریه زن زکات تعلق می گیرد؟ از زمان تعهد مرد یا از زمان درخواست زن؟ اگر مرد فقیر باشد و توان پرداخت مهریه را نداشته باشد چی ؟ پرداخت زکات مهریه زن بر عهده مرد است یا بر عهده زن؟

بعد از عقد، زن مالک نصف مهر و بعد از یک جا شدن ، مالک تمام مهر می شود و هرگاه یک سال قمری از آن گذشت، زکات به مهریه تعلق می گیرد، در صورتی که مرد فقیر باشد و توان پرداخت مهریه را نداشته باشد چیزی بر ذمه او نیست و وقتی که مرد بتواند مهریه زن را پرداخت کند، زن زکات یک سال را پرداخت می کند و زکات بر عهده زن است.


45- آیا بدن سگ نجس است؟ اگر به بدن سگ دست بزنیم باید هفت بار با آب و یک بار با خاگ شسته شود ؟

طبق مذهب امام شافعی بدن سگ نجس است و در صورت نجس شدن بدن به علت تماس با سگ باید هفت بار با آب و یک بار نیز با خاک شسته شود.


46- فردی هستم که قبلا در یک شرکت کار می کردم ولی بعد از منحل شدن شرکت من به جایی دگررفتم ولی فروختن اموال ان را به عهده من گذا شتند در معامله قیمت  کارشناسی یکی ازاجناس 4 میلیون تومان بود که من ان را به 10  میلون فروختم و می خواهم 2 میلیون تومان از این پول را بردام  ایا حلال است یا حرام.

از آن جهت که شما نماینده و وکیل شرکت در امر فروش اموال شرکت بوده اید ، تمامی منافع حاصل از فروش اموال، از آن شرکت است و شما حق برداشتن 2 میلیون تومان را ندارید.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
@گل یخ@
چهارشنبه 15 آذر 1391
پنجشنبه 15 آذر 1397 04:22 ق.ظ

Terrific content, Appreciate it!
cialis 20 mg effectiveness cialis savings card where to buy cialis in ontario we recommend cheapest cialis prices on cialis 10 mg cialis vs viagra cialis tablets australia click now buy cialis brand cialis 5 mg buy cialis prezzo di mercato
سه شنبه 13 آذر 1397 11:20 ب.ظ

Superb facts. Thanks.
viagra vs cialis i recommend cialis generico when can i take another cialis cialis generico lilly we like it safe cheap cialis free cialis deutschland cialis online where do you buy cialis cialis canada on line cialis 10 doctissimo
سه شنبه 13 آذر 1397 12:22 ب.ظ

Thanks! I enjoy it.
only here cialis pills cialis daily cialis canada cialis canada on line cost of cialis per pill cialis ahumada how to buy cialis online usa usa cialis online cialis purchasing safe dosage for cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 12:50 ق.ظ

Thanks a lot, I enjoy this.
cialis ahumada import cialis if a woman takes a mans cialis canada discount drugs cialis cialis online nederland we recommend cheapest cialis generic cialis with dapoxetine 40 mg cialis what if i take price cialis per pill cialis generico
دوشنبه 12 آذر 1397 11:50 ق.ظ

You actually explained that wonderfully!
comprar cialis navarr cialis generic cialis et insomni ou trouver cialis sur le net when can i take another cialis where to buy cialis in ontario generic cialis tadalafil 10 mg american pharmacy cialis generic cialis with dapoxetine
دوشنبه 12 آذر 1397 12:28 ق.ظ

Nicely put. Appreciate it!
cialis online nederland cialis 20 mg american pharmacy cialis low dose cialis blood pressure cialis generique 5 mg i recommend cialis generico generic cialis soft gels cialis cipla best buy cialis en mexico precio i recommend cialis generico
جمعه 9 آذر 1397 11:55 ب.ظ

Kudos, I appreciate it!
enter site very cheap cialis look here cialis order on line cialis patentablauf in deutschland acquisto online cialis sialis cialis sale online cialis for sale cost of cialis cvs where to buy cialis in ontario cialis 20 mg
جمعه 9 آذر 1397 12:19 ب.ظ

Really plenty of useful advice.
cialis uk next day cialis 10 doctissimo safe site to buy cialis online cialis 100mg suppliers cialis uk next day cialis with 2 days delivery how much does a cialis cost cialis 5 mg effetti collateral comprar cialis 10 espa241a we choice free trial of cialis
جمعه 9 آذر 1397 12:50 ق.ظ

You actually said that effectively.
precios de cialis generico acheter cialis meilleur pri tadalafil tablets enter site natural cialis order a sample of cialis buying cialis in colombia generic cialis 20mg uk cialis efficacit precios cialis peru only now cialis for sale in us
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:07 ق.ظ

You explained it fantastically.
cialis en 24 hora cialis 5mg billiger click now cialis from canada bulk cialis cost of cialis per pill cialis uk next day rx cialis para comprar tesco price cialis buying cialis overnight cialis for sale south africa
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:45 ب.ظ

Nicely voiced truly! !
viagra or cialis generic cialis 20mg uk comprar cialis navarr cialis prices rx cialis para comprar ou trouver cialis sur le net safe site to buy cialis online buy cialis online cheapest cialis online nederland cialis per paypa
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:43 ق.ظ

With thanks. I enjoy this!
costo in farmacia cialis only now cialis 20 mg cialis rezeptfrei sterreich order cialis from india cialis generika in deutschland kaufen trusted tabled cialis softabs only best offers cialis use cialis generique cialis generisches kanada tesco price cialis
پنجشنبه 19 مهر 1397 01:27 ق.ظ

Many thanks. Wonderful information.
levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg kopen levitra 10 mg prezzo levitra 20mg levitra buy levitra 10mg levitra prices levitra 20mg buy generic levitra levitra 20 mg bayer prezzo
سه شنبه 10 مهر 1397 01:19 ق.ظ

Fantastic information. Thank you.
venta cialis en espaa generic low dose cialis miglior cialis generico cialis 20mg cialis 5 effetti collaterali miglior cialis generico il cialis quanto costa purchase once a day cialis cialis 5 effetti collaterali american pharmacy cialis
شنبه 31 شهریور 1397 02:37 ب.ظ

Amazing information. Regards!
canada online pharmacies for men drugs for sale deep web drugstore online northwest pharmacies mail order canadian medications list canadian medications list canada medication prices buy vistagra usa buy viagra now Northwest Pharmacy
چهارشنبه 28 شهریور 1397 04:37 ب.ظ

Nicely put, Regards!
safe site to buy cialis online viagra vs cialis cialis tablets for sale viagra vs cialis vs levitra cialis for daily use cialis pills price each buy cialis online cheapest price cialis per pill india cialis 100mg cost generic cialis tadalafil
سه شنبه 27 شهریور 1397 01:32 ب.ظ

Helpful info. Thanks a lot!
canadian discount cialis cialis side effects dangers cialis kaufen bankberweisung only here cialis pills cialis patentablauf in deutschland buy brand cialis cheap cialis pas cher paris cialis soft tabs for sale look here cialis order on line sialis
پنجشنبه 15 شهریور 1397 01:11 ق.ظ

Wow loads of wonderful info!
acquisto online cialis cialis professional yohimbe only best offers 100mg cialis cialis qualitat cialis 200 dollar savings card cialis professional from usa get cheap cialis cialis rezeptfrei sterreich effetti del cialis safe dosage for cialis
سه شنبه 13 شهریور 1397 05:20 ب.ظ

Fantastic forum posts, Cheers!
northwest pharmacies mail order canadian pharmacies stendra canadian pharmaceuticals online global pharmacy canada canadian pharmacy uk delivery online canadian pharmacies canadian online pharmacies reviews canada online pharmacies legitimate reputable canadian prescriptions online canada drugs online
سه شنبه 13 شهریور 1397 02:37 ق.ظ

Truly loads of helpful tips.
buy generic viagra paypal online purchase viagra viagra pharmacy uk where can i buy sildenafil online buying viagra online viagra online pharmacy levitra online viagra prescription where can you buy viagra uk viagra for cheap prices safe place to buy viagra online
دوشنبه 12 شهریور 1397 12:34 ق.ظ

You actually suggested it exceptionally well!
cialis rezeptfrei sterreich cialis 20mg cialis e hiv buy cialis uk no prescription cialis 100 mg 30 tablet cialis prices cialis uk next day cialis y deporte cialis professional yohimbe cialis herbs
یکشنبه 11 شهریور 1397 11:45 ق.ظ

You made your stand pretty effectively..
recommended site cialis kanada cialis wir preise cialis cost cialis 10mg prix pharmaci import cialis cialis para que sirve cialis 10 doctissimo callus dosagem ideal cialis buying brand cialis online
سه شنبه 23 مرداد 1397 02:41 ق.ظ

You actually explained that effectively!
where can i buy viagra online getting viagra uk viagra pharmacy online viagra buy viagra buy viagra without a prescription online buy viagra online forum where yo buy viagra sildenafil uk cheap online pharmacy usa viagra price viagra prices uk
جمعه 7 اردیبهشت 1397 06:20 ب.ظ

Really quite a lot of amazing data!
cialis 30 day sample cialis with 2 days delivery cialis 05 viagra cialis levitra cialis qualitat we choice cialis pfizer india try it no rx cialis cialis pas cher paris tadalafil chinese cialis 50 mg
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 02:19 ق.ظ

Kudos! Plenty of postings.

buy viagra ireland buy cheap viagra online without prescription buy generic viagra paypal viagra order uk sildenafil citrate tablets buy viagra generic viagra order how can i buy viagra buy viagra online no prescription buy viagra canadian pharmacy
جمعه 17 فروردین 1397 06:09 ب.ظ

Wow plenty of superb info!
cialis 20 mg cost we like it cialis soft gel click here cialis daily uk cialis official site cialis 5 effetti collaterali precios cialis peru cialis dosage recommendations low dose cialis blood pressure viagra vs cialis vs levitra cialis 5 mg para diabeticos
جمعه 3 فروردین 1397 01:48 ب.ظ

Lovely posts. Appreciate it!
buy cheap cialis in uk cialis soft tabs for sale cialis daily cialis generika cialis kaufen wo enter site very cheap cialis cialis kaufen female cialis no prescription cialis cipla best buy tarif cialis france
یکشنبه 27 اسفند 1396 09:03 ب.ظ

You made your position very clearly..
generic cialis soft gels acheter cialis meilleur pri generic low dose cialis cialis tablets for sale overnight cialis tadalafil cialis prices in england deutschland cialis online cialis 5 mg scheda tecnica buy cialis cheap 10 mg cialis herbs
جمعه 13 مرداد 1396 10:29 ب.ظ
Very good article. I'm facing many of these issues as
well..
جمعه 13 مرداد 1396 02:33 ب.ظ
What's up, this weekend is fastidious in favor of me, since this moment i am reading
this fantastic educational piece of writing here at my house.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ابزار وبلاگنویسی